Acun Ilıcalı, Fortuna Sittard'dan ayrıldı

26 Nisan 2021 Pazartesi Kategori : Futbol Lig : UEFA Kategori : Amatör Lig
Ünlü yapımcı Acun Ilıcalı, Fortuna Sittard takımındaki yatırımlarını sonlandırdığını duyurdu.

Hollanda Ligi ekiplerinden Fortuna Sittard'a ortak olan Acun Ilıcalı aldığı karar ile takımdan ayrılıyor. 

Hollanda basını, Acun Ilıcalı'nın Fortuna Sittard'da daha fazla hisseye sahip olmak istediğini ancak Türk ortağı Işıtan Gün'ün bunu istemediğini ve bu gelişmenin ardından ayrılık adımlarının atıldığını öne sürmüştü.

Çıkan haberlerden sonra açıklama yapan Fortuna Sittard Başkanı Işıtan Gün, "Ayrılırsak, bu tatsız bir şekilde olmayacak. Görüşmeler iyi ve çok samimi bir atmosferde gerçekleşiyor." diyerek, Acun Ilıcalı'nın ayrılma kararını duyurmuştu.

Acun Ilıcalı'nın Fortuna Sittard'ın yüzde 25'ine yakın hisseye sahip olduğunu, bu payını yüzde 60'a çıkarmak istediğini ancak anlaşmanın olmadığını yazıldı.


Sosyal medya hesabından açıklama yapan Acun Ilıcalı, Forttuna Sittard'daki yatırımlarını sonlandırdığını ve İngiltere'den bir kulüp satın alacağını duyurdu.

Ilıcalı, "Futbol yatırımlarımıza İngiltere Ligi'nden bir kulüp alarak devam etmek istiyoruz. Güzel başarılar yaşadığımız Fortuna Sittard'a veda ediyoruz.

Alt sıralarda dahil olduğumuz bu güzel kulübü iyi yerlere getirdiğimizi düşünüyorum. Kulüpteki güzel insanlara başarılar diliyorum." diyerek yeni kararını duyurdu.