Alanyaspor'lı Juanfran, Türkiye'nin en iyi sağ beki benim,

22 Ocak 2021 Cuma Kategori : SÜPERLİG Lig : SÜPERLİG Kategori : Amatör Lig
Alanyaspor'un tecrübeli sağ beki Juanfran, ülkesine yaptığı açıklamalarda Türkiye'de mutlu olduğunu belirtirken, "Süper Lig'in en iyi sağ beki olduğumu biliyorum" ifadelerini kullandı.

Alanyasporlu Juanfran Moreno, İspanyol basınına takımı ve Türkiye hakkında röportaj verdi.

Moreno, Alanya'yı Türkiye'nin Marbella'sı olarak nitelendirirken Süper Lig'in en iyi sağ beki olduğuna inandığını belirterek takımından ve ülkemizden çok memnun olduğunu söyledi.

Juanfran'ın röportajından satır başları şu şekilde:

"Futbol oynamaktan hiç bu kadar zevk almamıştım. Daha da önemlisi daha önce hiç sadece kazanmak için sahaya çıkmadığımı anladım. İspanya'da bir puan değerlidir anlayışı vardır ve ben çok sinir olurdum. Böyle derseniz zaten o maçı kaybedersniz. Türkiye'de sadece kazanmak için sahaya çıkılıyor, bundan çok etkilendim."

"Türkiye'de göze çarpan bir oyuncu oldum. Çok eğlenceli geçiyor burada günlerim. Burada oynuyorum ve eğlenirken para alıyorum. Para aldığınız başka takımlarda iyi vakit geçmeyebiliyor. Süper Lig'in en iyi sağ beki olduğumu biliyorum. Bu seviyede tekrar oynayacağımı düşünmek benim için zordu, bu hem hücum hem de savunma açısından çok yüksek. Ama burada olağanüstü bir futbolcuyum."

"Alanya, Türkiye'nin Marbella'sı. Harika bir şehir. Sahilin önünde yaşıyoruz. Denizin suyu soğuk değil ve içinde banyo yapabilirsiniz. Eşimle denize bakarak kahvemizi içebiliyoruz. Şehir yaşamak için muhteşem. Ayrıca bir havalimanımız var, İstanbul buradan 1 saat uzaklıkta. Pek çok arkadaşıma buraya gelmesini söylerdim ama rekabet istemiyorum."

"Alanyaspor beni Leganes'e gitmeden önce de istemişti. Daha yeni bir La Liga takımı beni istedi ama Alanyaspor göndermek istemediğini söyledi. Sezon sonunda sözleşmem bitiyor ama belli hedeflere bağlı opsiyonum var. Onu yerine getirmek için çalışıyorum ve kulübüm gibi ben de burada kalmak isterim. İspanya'da küme düşmemeye oynamaktansa buradaki rekabeti ve eğlenceyi tercih ederim."

Ensonhaber