Ankaragücü'nden hakem açıklaması

Ankaragücü'nden hakem açıklaması

23 Ocak 2022 Pazar Kategori : Futbol Lig : TFF 1.LİG Kategori : Ankaragücü
Başkent ekibi Ankaragücü ligde oynanan Denizlispor maçında 2 net penaltılarının verilmediğini ve faul gerekçesi ile 1 gollerinin sayılmadığını açıkladılar.

Ankaragücü resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "İlk defa kazandığımız bir maçın ardından hakem kararlarına ilişkin bir açıklama yapma gereği duyuyoruz." ifadesi kullanıldı.

Yapılan açıklama ;

MKE Ankaragücü Spor Kulübü, Türk futbolunun güçlü bir yapıya kavuşması ve futbolun tüm paydaşlarının birlikteliği için her zaman bir duruş ortaya koymuştur. 

Sezon başından itibaren de bu duruşunu korumak adına, aleyhine gerçekleşen birçok hatalı hakem kararına rağmen bir açıklamada bulunmamıştır. Sesi çok çıkanın hakkının korunduğu bir sistem olduğuna inanmak istemiyoruz. Ancak ilk defa kazandığımız bir maçın ardından hakem kararlarına ilişkin bir açıklama yapma gereği duyuyoruz. 

Ligin yarısından fazlasının tamamlandığı bir dönemde, önümüzdeki haftalarda aleyhimize gerçekleşebilecek hataların artık telafisinin olmama ihtimalini düşünerek bu açıklamayı yapmayı zaruri buluyoruz. 

Altaş Denizlispor ile karşılaştığımız müsabakada MKE Ankaragücü Spor Kulübü'müz lehine verilmeyen 2 adet net penaltı ve faul nedeniyle sayılmayan net bir gol; uzatma dakikalarında kazandığımız bir müsabakada maalesef önemli bir puan kaybına neden olabilirdi. 

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan, öncelikli olarak hakem atamaları olmak üzere saha içindeki tüm hakem kararlarına yönelik adalet ve güven tesis etmesini bekliyoruz. 

MKE Ankaragücü Spor Kulübü olarak, hakem kararlarının her müsabaka özelinde takipçisi olacağıma' ve kulübümüzün haklarını sonuna kadar savunacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız. denildi.
Resim