Bonucci, Türkiye çok güçlü bir ekip

07 Haziran 2021 Pazartesi Kategori : Futbol Lig : UEFA Kategori : Amatör Lig
İtalya'n milli takımının deneyimli defans oyuncusu Bonucci açıklamasında, "Türkiye'ye herkes çok saygı duymalı" ifadelerini kullandı.

Bonucci, EURO 2020'ye çok az bir zaman kala Coverciano'da bir basın toplantısı düzenledi.

Deneyimli oyuncu , Türk Milli Takımı hakkında övgüyle bahsetti.

Bonucci ,“EURO 2020'deki hedeflerimiz için çok konsantre bir takımımız var. Herkes böyle bir turnuvadan önce tüm hazırlıklarını yapmak ister. Ancak her zaman işler bu kadar iyi gitmez. Çünkü karmaşık durumlar olabilir. Gençler de bu kampta çok iyi ve turnuva öncesi endişeli değilim.

2018 Dünya Kupası gibi karanlık geçen bir organisazyondan sonra İtalya'yı hak ettiği yere taşımak istiyoruz.

Türkiye ile oynayacağımız maç öncesi fazla rahat olmamalıyız. Kariyerim boyunca gördüğüm en sorunsuz İtalya Milli Takımı bu. Bunu da kendi lehimize kullanmalıyız.

Türkiye'ye herkes çok saygı duymalı. Fransa'ya karşı ne kadar güçlü bir takım olduklarını herkeze gösterdiler.

Hakan Çalhanoğlu'ndan Cengiz Ünder'e, Merih Demiral'dan Burak Yılmaz'a kadar çok büyük yetenekleri var. Burak Yılmaz, Lille'e Ligue 1'i kazandıran harika bir oyuncu. Türkiye çok ilginç ve her geçen gün gelişen bir takım var.

Hakan Çalhanoğlu ve Merih Demiral ile konuştum. Onlar benim arkadaşlarım ve sürekli konuşurum zaten. Merih, İtalya'ya gol attırmayacaklarını söyledi.

Bu takımdaki herkes 'kirli' işleri yapmayı kabul ettiği için gruptaki 8 maçta gol yemedik. Bu rekoru EURO 2020'de de sürdürmek istiyoruz. 1-0'lık galibiyetler büyük zevktir." ifadelerini kullandı