Cenk Tosun, kariyerime Avrupa'da devam etmek istiyorum.

Beşiktaş'ın devre arasında transfer etmek istediği Cenk Tosun, açıklamasında bir gün elbette Türkiye'ye döneceğini ancak kariyerini şimdilik Avrupa'da devam etmek istiyorum dedi.

Beşiktaş'ın takıma tekrar dahil etmek istediği Tosun, açıklamayla şimdilik Türkiye'ye dönmek istemediğini söyledi.

A Spor'a konuşan Cenk'ın sözleri şöyle;

"Süper Lig'de birçok maça bakıyorum, Beşiktaş'ın maçlarını daha özenli izliyorum ama bütün maçları izliyorum. Malatya'nın, Konya'nın maçlarını izliyorum, bana maç olsun! Beşiktaş şu anda çıkışta, iyi başlangıç yapamadılar ve şu anda toparladılar, çok iyi top oynuyorlar. Ghezzal, Mensah, Rosier, Aboubakar gibi transferlerden de verim almaya başladılar, birkaç haftadır iyi bir Beşiktaş görüyorum."

"Eninde sonunda dönüp ülkemde oynamak istiyorum tabii ki. Ama burada misyonum tamamlanmadı. Büyük bir sakatlıktan çıktım, Aralık ayı benim için büyük fırsat. İnşallah oynayabildiğim kadar oynayıp, atabildiğim kadar atıp kendimi ispatlamak istiyorum."

"Burada başarılı olup, buradan Avrupa Şampiyonası'na gitmek istiyorum. Ama iyi gitmez, oynamam, etmem, o zaman devre arasında ben de bir yere oynamak için giderim ama hedefim Avrupa'da kalmak. Almanya olur, İngiltere olur, olablir." dedi.