Cyle Larin'in Beşiktaş'tan maaş isteği

Cyle Larin'in Beşiktaş'tan maaş isteği

Beşiktaş'ta sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Cyle Larin'in yeni sözleşme için takım arkadaşı Rachid Ghezzal'a verilen maaşın aynısını istediği ve bu durumdan geri adım atmadığı öğrenildi.

Siyah Beyazlı yönetimin, yeni sözleşme için görüşmelerde bulunduğu Cyle Larin'e taviz vermeyeceği iddia edildi.

Daha önce oyuncu ile yapılan görüşmelerden bir sonuç alamayan idareciler, Rachid Ghezzal’in aldığı parayı istemesi nedeniyle Kanadalı oyuncuyla el sıkışamamıştı.

Ajax maçından sonra yönetim ile masaya oturan oyuncunun menajeri yine aynı şartları masaya sürdü.

Larin ile üç senelik sözleşme yapmak isteyen ve bu oyuncunun performansından memnun kalan yönetim ise, karşı tarafın istediği paranın tamamını garanti olarak vermek yerine performans ve bonuslara dayalı bir sözleşmeyi masaya sürmek istiyor.

Ghezzal’e 2 milyon 250 bin euro garanti para veren ve bunun yanında bonuslar da ödeyecek olan yönetimin, kurdaki dalgalanmalar nedeniyle sıkıntıya girdiğide biliniyor, Kanadalı oyuncuya bu kadar yüksek garanti para vermeye soğuk baktığı ortaya çıktı.

Ghezzal ile sözleşme imzalandığı dönemdeki kur dalgalanmalarının bu kadar kırılgan olmadığını Larin’in menajerine ileterek, Beşiktaş’ın maddi menfaatlerine uygun bir sözleşme imzalamak isteyen yönetim, pazarlıklarda son noktayı koymasa da bundan sonraki görüşmeleri de bu anlayışla sürdürmeye çalışacak.