David Brooks lenf kanserine yakalandığını duyurdu

13 Ekim 2021 Çarşamba Kategori : Haber Lig : Haberler Kategori : Amatör Lig
İngiltere ligi ekiplerinden Bournemouth'un 24 yaşındaki genç oyuncusu David Brooks , resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada lenf kanserine yakalandığını duyurdu.

Championship takımlarından Bournemouth'un 24 yaşındaki oyuncusu  David Brooks'tan futbol dünyasını üzdü.

Genç oyuncu resmi sosyal medya hesabından lenf kanserine yakalandığını duyurdu.

Rahatsızlığı nedeniyle son olarak Galller kadrosundan çıkarılan Brooks hastalığını duyurduğu paylaşımda şu ifadelere yer verdi,

"Bu benim için yazması çok zor bir mesaj. Bana Evre II Hodgkin Lenfoma teşhisi kondu ve önümüzdeki hafta tedaviye başlayacağım. Bu, benim ve ailem için bir şok olmasına rağmen, tam olarak iyileşeceğime ve mümkün olan en kısa sürede tekrar futbol oynamaya başlayacağıma eminim.

Bu süre zarfında beni tedavi eden doktorlara, hemşirelere, danışmanlara ve personele profesyonellikleri, sıcaklıkları ve anlayışları için minnettarlığımı göstermek istiyorum. Galler Futbol Federasyonu'ndaki herkese teşekkür etmek istiyorum çünkü sağlık ekiplerinin hızlı müdahalesi olmasaydı hastalığı tespit edemeyebilirdik. Ayrıca geçen haftaki tüm destekleri için Bournemouth'a teşekkür etmek istiyorum. Sizi tekrar görmeyi ve çok yakında sevdiğim sporu oynamayı dört gözle bekliyorum." dedi.