İstanbul'da Formula 1 coşkusu

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda heyecanı devam ediyor, Türkiye'nin ev sahibi olacağı 14. tur,Turkish Grand Prix'si ile sürecek. 

Formula 1 yarışlarına, 9 yıl sonra yeniden İstanbul'da, Formula 1 2020 takviminin 14. etabı olan Türkiye Grand Prix'sine kısa bir süre kala, İstanbul'da pek çok yerde Türkiye Grand Prix'si afişi asıldı.


Intercity İstanbul Park'ta 13-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek ;


İstanbul Büyükşehir Belediyesi  9 yıl aradan sonra yeniden İstanbul’da , şehrin  tanıtımına önemli bir katkı sunmasının ardından İBB, tesisisin içinde ve dışında bulunan yeşil alanları da bakıma aldı. Çalışma kapsamında pistte peyzajı bulunmayan ya da kötü durumda olan yeşil alanlar yenileniyor.


İstanbul Valiliği,  Formula 1 İstanbul Grand Prix'si ile geçen günlerde açıklamada bulundu.

Açıklamada "İstanbul İl Pandemi Kurulu'nun 'Formula-1 DHL Turkish Grand Prix 2020 yarışının seyircisiz yapılması' yönündeki tavsiye kararı uyarınca İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından söz konusu yarışın seyircisiz yapılmasına karar verilmiştir" dendi.
Birçok ülkede iptal edildi

Amerika, Meksika, Brezilya, Çin, Japonya ve Avustralya bu yıl F1 yarışlarının iptal edildiği ülkelerden bazıları. Avrupa'da son birkaç haftadır süren yarışlar ise seyircisiz yapılıyor.

Formula 1 Türkiye Grand Prix'si 15 Kasım Pazar günü saat 13.10'da başlayacak. Yarıştan 1 gün önce yapılacak sıralama turları ise 15.00-16.00 saatlerinde gerçekleştirilecek.

Türkiye Grand Prix'si hangi kanalda?

Formula 1 Türkiye Grand Prix'si S Sport ekranlarından ve S Sport Plus uygulaması üzerinden canlı olarak izleyiciyle buluşacak.