Lucescu, Avrupa Süper Ligi projesinde Amerikalılar var

20 Nisan 2021 Salı Kategori : Futbol Lig : UEFA Kategori : Amatör Lig
Deneyimli teknik adam Mircea Lucescu açıklamasında, Avrupa Süper Lig projesinin futbolun ruhuna ters olduğunu dile getirdi.

Ülkemiz'de Galatasaray, Beşiktaş ve A Milli Futbol takımımızın görev yapan Mircea Lucescu, Rumen basınına Avrupa Süper Ligi'ne yönelik görüşlerini anlattı.

Lucescu, Süper Lig projesini kabul edilemez sözleriyle niteleyerek oluşturulan ligin futbol ekonomisine katkısının olmayacağını söyledi. 

Rumen hoca açıklamasında, "Süper Lig'in temelinde ABD'de yaptıklarını Avrupa'da yapmak isteyen Amerikalılar var. Kazanılan para belli ki hissedarlara dağıtılacak. Tüm futbol endüstrisine bu paraların aktarılacağını hiç sanmıyorum. Bunun bir spor olduğunu unutuyorlar." dedi.

Lucescu devamında, "Bu oyun İngiltere'de işçilerin sporu olarak başladı ve her geçen gün büyüdü. Kitlelerin sporu olarak yoluna devam ediyor. Futbolun güzelliği küçük takımların büyük takımlarla oynamasıydı. Bu diğer ülkelerin evrimini tamamen engelleyecek bir çalışma. Oraya asla ulaşamayacak ülkeler var. Bu, futbol ruhuna tamamen ters." diye konuştu.