Mesut Özil gerçeği, Reddetmiş...

Türk asıllı yıldız oyuncu  Mesut Özil'in, Fenerbahçe'ye transferi halen konuşulurken, Alman medyasında bugün farklı bir haber yayımlandı.

ÖZdil, Almanya Milli Takımı ile en son 27 Haziran 2018 tarihinde maça çıkan ve ön eleme turuyla Rusya'da yapılan Dünya Kupası finallerine çıkmıştı. 

Almanya'nın en çok gazetelerinden olan Bild, bugün verdiği haberde Almanya Futbol Federasyonu yeni Başkanı Fritz Keller'in Mesut Özil'e uzlaşma mektubu gönderdiğini ama şimdiye kadar yayınlanmasını istemediğini duyurdu.

7 Ekim 2020'de , Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın Almanya ile oynadığı ve 3-3 biten özel karşılaşma öncesi Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Başkanı Fritz Keller'in Mesut Özil'e mektup gönderdiğini ortaya çıkardı.

Teknik Direktörü Joachim Löw'ü kaynak göstererek verilen haberde Mesut Özil'in uzlaşmak istemediğini bildirdi.

Ayrıca gazete haberinde Almanya Milli Takım Teknik Direktörü Löw'ün "Başkanımızın Mesut ile temasa geçtiğini öğrendik. Bir araya gelinir, masaya oturursa çok mutlu oluruz. Mesut ile doğum gününde WhatsApp üzerinden zaten iletişim halindeydim, bana döndü teşekkür etti" şeklindeki açıklamasına da yer verildi.