Nuri Şahin, futbolu bıraktığını açıkladı

Nuri Şahin, futbolu bıraktığını açıkladı

19 Ekim 2021 Salı Kategori : Futbol Lig : SÜPERLİG Kategori : Amatör Lig

Akdeniz ekibi Antalyaspor'da futbol sorumlusu olarak göreve başlayan Nuri Şahin, futbol kariyerine son verdiğini açıkladı.

 

Kariyerinde Borussia Dortmund, Real Madrid ve Liverpool gibi dev takımların oynayan ve son olarak süper lig ekibi Antalyaspor'da görev yapan Nuri Şahin, teknik direktör Ersun Yanal'la yolların ayrılması sonrasında 'Futbol Sorumlusu' olarak takımın başına getirilmişti.

Oyuncu-teknik adam olarak ilk sınavına Sivasspor karşılaşmasına çıkan 33 yaşındaki ismin geleceği merakla bekleniyordu.

Nuri Şahin, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda futbolu bırakma kararı aldığını duyurdu.

 

Şahin paylaşımında, "Küçücük bir çocuktum ve bu oyunun; mücadelesi, sevinci, heyecanı, üzüntüsü, başarısı, başarısızlığı ve daha bir çok şeyine aşık olmuştum. Kendimi en iyi futbolla ifade ettim, kendimi en mutlu hissettiğim yer sahaydı, bu hayata dair neyim varsa o yeşil saha ve o meşin yuvarlak verdi bana. Tutkuyla bağlandığı şey bir insanın hayatına ne kadar dokunabilirse, futbol benim hayatıma o kadar dokundu; tüm muhteşemliğiyle. Bugüne kadar yaşadığım her şey için minnettarım.

Artık kariyerime futbol sorumlusu olarak devam etme zamanı. Saha içinde tecrübe ettiğim, araştırıp biriktirdiğim, birlikte çalıştığım hocalarımdan öğrendiğim tüm bilgileri artık ortaya koyma vakti. Fraport TAV Antalyaspor'da bana bu şansı veren başkanımıza ve tüm yönetimimize çok teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.