Steven Caulker, Fenerbahçe'den ayrılığım ironik dedi

12 Ekim 2021 Salı Kategori : SÜPERLİG Lig : SÜPERLİG Kategori : Fenerbahçe
Fenerbahçe'de futbol kariyeri kısa süren ve daha sonra Süper lig ekiplerinden Gaziantep FK'ya giden Steven Caulker, görüşlerini açıkladı.

Fenerbahçe'nin , Akdeniz ekibi Alanyaspor'dan kadrosuna kattığı teknik direktör Vitor Pereira'nın takımda istememesinden sonra Steven Caulker, İskoç basınına açıklamalarda bulundu ve Sierra Leone Milli Takımı'nı seçmesine de değindi.

"Geçen yıl Fenerbahçe'de Erol Bulut beni gerçekten istedi ancak kulüp transferi bitiremedi. Bu yaz ise transfer gerçekleşti ancak yeni teknik direktör beni istemedi. Bu gerçekten ironik."

"Fenerbahçe ile anlaştıktan sonra İskoçya Teknik Direktörü Clarke'ı aradım. Milli Takım konusunu ilk ağızdan duymak istedim. Bana açıkça defans oyuncularının performansından memnun olduğunu söyledi, saygı duydum.

Clarke, daha sonra, koronavirüs nedeniyle Türkiye'ye gelerek beni izleyemediğini söyledi. Daha sonra gelip izleyebileceğini ancak şu noktada kararının net olduğunu belirtti.

Bu konuda benim hiçbir kötü düşüncem yok. Bana karşı açık ve netti, benim istediğim de buydu. Futbol düşünceler oyunudur ve birçok teknik adam da beni beğenmeyebilir, aynı zamanda birçoğu da beğenebilir. Bu oyunun bir parçasıdır."

"Değişik bir futbol kariyerim oldu. Bir ülkenin tarihinde yer alabilme ve onu harika üzerinde bulunabilir kılma fikri beni heyecanlandırıyor. Sierra Leone'yi de bu yüzden seçtim."  dedi.