Terim ve kızına hakarete para cezası

Terim ve kızına hakarete para cezası

11 Şubat 2022 Cuma Kategori : Futbol Lig : SÜPERLİG Kategori : GALATASARAY
Deneyimli çalıştırıcı Fatih Terim ve kızı Buse Terim Bahçekapılı’ya sosyal medyadan hakaret eden şahsa, bin 800 lira adli para cezasına çarptırıldı. 

Mahkeme, hükmün açıklanması geri bırakıldı.

Hakaret ettiği öne sürülen sanık Serkan E.’nin ‘sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçundan 4 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle yargılandığı dava, karara bağlandı.

İstanbul 16. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmada, müştekiler Fatih Terim ve Buse Terim Bahçekapılı’nın avukatı Candaş Gürol katıldı.

Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan savcı, sanık Serkan E.'nin, müşteki Buse Terim Bahçelikapı'nın sosyal medya hesabına girerek mesaj bölümünden her iki müştekiyi de hedef alacak şekilde küfürlü mesaj gönderdiğini ve alenen hakaret ettiğini belirtti.

Mahkeme, sanığa hakaret ettiği gerekçesiyle zincirleme suç hükümleri uygulanarak ‘hakaret’ suçundan 4 aydan 3 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Mahkeme, sanık Serkan E.'yi ‘zincirleme şekilde hakaret’ suçundan bin 860 TL para cezasına çarptırarak, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.