Zamalek, Mostafa Mohamed transferinden pişman

06 Haziran 2021 Pazar Kategori : Futbol Lig : SÜPERLİG Kategori : GALATASARAY
Zamalek takımının eski yöneticisi Hamada Anwar, Mostafa Mohamed'i Galatasaray'a vererek büyük bir hata yaptıklarını dile getirdi.

Galatasaray 'ın devre arasında Zamalek'tan kiraladığı Mostafa Mohamed gösterdiği müthiş performansla Lig 'e damga vurdu.

Deneyimli oyuncu 17 maçta forma giyen Mostafa Mohamed 9 gol atarak tüm dikkatleri üzerine çekti.

Sarı Kırmızılılar takım 1 yıllık kiralama bedeli olarak Zamalek'e 2 milyon dolar ödedi.  Mostafa Mohamed'in bonservisini almak isterse yönetim Mısır kulübüne 4 milyon dolar daha ödemek zorunda.

Galatasaray'da gösterdiği performansdan sonra Zamalek'in eski yöneticisinden büyük itiraf geldi.

Anwar, Al-Youm Stadyumu adlı programda Mostafa Mohamed'in Galatasaray'a transferi hakkında çok çarpıcı ifadeler kullanırken Galatasaray'a gelen dev transfer teklifini de ilk kez açıkladı.

Hamada Anwar, "Zamalek, Mostafa Mohamed'i Galatasaray Kulübü'ne satma sürecinde hata yaptı. Zamalek kulübü bu transferde kaybeden taraf oldu." ifadelerini kullandı.

Anwar, "Zamalek Mostafa Mohamed'i yetiştiren kulüp olarak bu transfer sürecinin kaybedeni olurken onu transfer eden Galatasaray ise büyük kazanımlar elde etti." 

Anwar, "Nasıl olur da Mostafa'yı sadece 6 milyon dolara Galatasaray'a satarız. Şu anda Mostafa Mohamed için 20 milyon dolar teklif eden Avrupa kulüpleri var." dedi.